1. Home
  2. FAQ

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli będą mieć Państwo dodatkowe pytania, zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego. 

Czy grzałkę można zainstalować w grzejniku podłączonym do CO?

Tak. W tej sytuacji należy wykorzystać specjalny rodzaj zaworów z tzw. trójnikiem zintegrowanym lub zestaw zaworów standardowych uzupełnionych o niezależny trójnik. Więcej informacji znajdziesz, klikając w linki poniżej.

Czy grzałkę można zainstalować w grzejniku podłączonym do instalacji CO zasilanej z tradycyjnego kotła na paliwo stałe (węgiel)?

Tak. W tej sytuacji należy uważać, aby temperatura wody w instalacji CO nie przekroczyła 82°C. Powyżej tej temperatury zadziała zabezpieczenie przed przegrzaniem elementu grzejnego, który na stałe zostanie wyłączony.

Czy grzałkę można zainstalować w grzejniku poziomym?

Tak, ale wyłącznie grzałkę przystosowaną do pracy w układzie poziomym. Informacja na ten temat powinna znaleźć się na opakowaniu „URZĄDZENIE PRZYSTOSOWANE DO PRACY W UKŁADZIE POZIOMYM”.

Czy grzałkę można zainstalować w grzejniku żeliwnym?

Nie zalecamy montażu grzałki w grzejniku żeliwnym.

Jak dobrać moc grzałki do mocy grzejnika?

Zalecana moc grzałki elektrycznej powinna wynosić około 70% mocy grzejnika dla suszarki elektrycznej oraz około 90% mocy grzejnika dla wersji wodno-elektrycznej. Moc grzejnika wyliczana jest dla parametrów: 75/65/20°C.

Kiedy mogę wybrać opcję z maskownicą?

Grzałka elektryczna z maskownicą może zostać zainstalowana na dowolnym etapie montażu grzejnika, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania instalacji elektrycznej.

Kliknij w link i zobacz instruktaż montażu grzałki z maskownicą.

Jak działa sensor otwartego okna/ drzwi?

Sensor otwartego okna/ drzwi we współpracy z grzałką NEX APP umożliwia automatyczne wyłączanie/ włączanie ogrzewania w pomieszczeniu w przypadku otwarcia/ zamknięcia okna/ drzwi.

Kliknij w link i zobacz instruktaż parowania sensora zewnętrznego z grzałką elektryczną.

Czy mogę obsługiwać grzałkę elektryczną NEX APP przy użyciu kilku telefonów?

Tak. Grzałka NEX APP może być sparowana z więcej niż jednym urządzeniem mobilnym. Należy jednak pamiętać, że nie może się to dziać jednocześnie. Jeśli chcemy sterować grzałką za pomocą innego telefonu, należy wyłączyć aktywne połączenie z urządzeniem (np. poprzez wyłączenie Bluetooth w telefonie).

Czy mogę obsługiwać kilka grzałek elektrycznych NEX APP przy użyciu jednego telefonu?

Tak. W aplikacji należy dodać urządzenia nadając im nazwy, w ten sposób w łatwy sposób rozróżnisz poszczególne grzałki elektryczne.

Gdzie znajdę informację jak parować grzałkę z sensorem?

Informacja jest dostępna w instrukcji obsługi urządzenia lub w instrukcji udostępnionej na firmowym kanale YouTube.

Gdzie znajdę informacje jak parować grzałkę z telefonem?

Informacja jest dostępna w instrukcji obsługi urządzenia lub w instrukcji udostępnionej na firmowym kanale YouTube.

Czy mogę sam/a zainstalować grzałkę?

Zgodnie z zapisami w instrukcji, grzałkę może zainstalować osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie obsługi instalacji CO i elektrycznej.

Kliknij w link i zobacz instruktaż montażu grzałki elektrycznej.

Czy warto korzystać z timerów?

Timery zastosowane w naszych grzałkach dają możliwość włączenia grzałki elektrycznej na określony czas, po którym grzałka wyłączy się automatycznie lub wróci do poprzedniej nastawy temperatury, dzięki czemu możemy ograniczyć zużycie prądu, ale też dostosować system ogrzewania do swoich potrzeb. Każda grzałka ma inne rodzaje timerów. Więcej informacji znajdziesz pod każdym produktem.

Czy grzałka zainstalowana w grzejniku ogrzeje moją łazienkę?

Grzejnik z zamontowaną grzałką elektryczną służy głównie do suszenia ręczników oraz innych tekstyliów. Jej celem nie jest ogrzewanie pomieszczeń.

Dolny LED miga naprzemiennie światłem czerwonym i niebieskim. Co zrobić?

Prawdopodobnie nastąpiło przepalenie bezpiecznika, co może być spowodowane włączeniem grzałki poza grzejnikiem lub brakiem wody w grzejniku.

W takim przypadku należy zgłosiś się do swojego Sprzedawcy.

Grzałka świeci, ale nie grzeje, co może być przyczyną?

Prawdopodobnie nastąpiło przepalenie bezpiecznika, co może być spowodowane włączeniem grzałki poza grzejnikiem lub brakiem wody w grzejniku.

Czym różni się grzałka NEX i NEX APP?

Grzałka NEX APP posiada wszystkie funkcjonalności grzałki NEX, a ponadto daje możliwość sterowania grzałką poprzez aplikację na urządzenie mobilne. W zestawie NEX APP znajduje się również czujnik temperatury, dzięki któremu mamy możliwość ustawienia temperatury pomieszczenia.

Poznaj wszystkie funkcjonalności grzałki NEX APP.

Czy grzałkę mogę podłączyć do każdego grzejnika?

Nie. Występują pewne ograniczenia związane z konstrukcją grzejnika. W każdym przypadku należy zasięgnąć porady doświadczonego Sprzedawcy.

Czym jest ochrona IPX4 i IPX5?

Ochrona IPX4 i IPX5 wskazuje klasę szczelności obudowy grzałki. Im wyższe IP tym szczelność obudowy jest na wyższym poziomie.

Czym jest 3-stopniowa ochrona przed przegrzaniem?

Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo, z tego względu w swoich urządzeniach zastosowaliśmy 2-stopniowe zabezpieczenie termiczne:

  • regulator sterownika nie pozwala na wzrost temperatury powyżej 60°C;
  • bezpiecznik termiczny odłącza zasilanie w momencie niekontrolowanego wzrostu temperatury w przypadku uszkodzenia regulatora lub czujnika temperatury.

Zastosowano również trzeci stopień zabezpieczenia termicznego przed pracą „na sucho”.

PAMIĘTAJ! Nie włączaj grzałki poza grzejnikiem. Grozi to poparzeniem termicznym i uszkodzeniem grzałki. Grzałkę montujemy wyłącznie w zalanym grzejniku.

Nie mogę sparować grzałki z telefonem. Co robić?

Zainstaluj aplikację ponownie i kieruj się instrukcją krok po kroku, np. korzystając z filmu na YouTube (link poniżej). Jeśli nadal masz problem z parowaniem grzałki z telefonem, skontaktuj się ze Sprzedawcą.

Czemu grzałka HTL jest najlepszą opcją dla hoteli?

Grzałka HTL została zaprojektowana specjalnie dla branży hotelarskiej. Grzałka nie pracuje w trybie ciągłym. Urządzenie posiada wbudowany timer START-STOP, który programuje się na konkretny czas już na etapie zlecenia produkcji grzałki. Oznacza to, że po wskazanym przez Państwa czasie pracy, grzałka każdorazowo wyłączy się automatycznie.

Gdzie mam wlać wodę do suszarki Kares?

Do suszarki Kares nie wlewa się żadnych płynów. Kares jest suszarką elektryczną typu DRY. Oznacza to, że jest ona w 100% elektryczna. Nie ma ona możliwości podłączenia do instalacji CO. Medium grzewczym w suszarce Kares jest powietrze wypełniające kolektory ogrzewane za pomocą elektrycznego przewodu grzejnego.

Jaki jest okres gwarancji na grzałkę?

Okres gwarancji na grzałki elektryczne dla konsumenta wynosi 2 lata.

W jaki sposób oraz gdzie mam złożyć reklamację?

Reklamację należy złożyć w sklepie, w którym została zakupiona grzałka. Ewentualnie można skontaktować się bezpośrednio z producentem na adres biuro@heatq.com.

Który zawór należy zainstalować w grzejniku, aby móc podłączyć grzałkę elektryczną?

Należy zainstalować zawór ze zintegrowanym trójnikiem – przy dowolnym rozstawie instalacji przyłączeniowej oraz zawór z tzw. rurką zanurzeniową – przy instalacji o rozstawie 50 mm.

Więcej na temat zaworów w linku poniżej.

Mój telefon nie "widzi" aplikacji, co mogę zrobić?

Zainstaluj aplikację ponownie i kieruj się instrukcją krok po kroku, np. korzystając z filmu na YouTube (link poniżej). Jeśli nadal masz problem ze sparowaniem grzałki z telefonem, skontaktuj się ze Sprzedawcą.

Jak mogę sprawdzić czy grzałka NEX jest grzałką NEX czy NEX APP, mając przed sobą tylko grzałkę?

Najważniejsze informacje dotyczące grzałki, w tym jej model, moc oraz producenta można sprawdzić na tabliczce znamionowej, która znajduje się z tyłu grzałki.

Co muszę zamówić, aby otrzymać grzejnik wyłącznie elektryczny?

W celu stworzenia grzejnika wyłącznie elektrycznego należy zamówić grzejnik, grzałkę elektryczną oraz płyn grzewczy. W celu doprecyzowania zamówienia skontaktuj się z doświadczonym sprzedawcą.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących produktów lub firmy, skorzystaj z formularza kontaktowego.